שתי מיומנויות חשובות לשליטה באופניים

 

  

 

 

 

מיומנויות שליטה באופניים הן משהו שכל רוכבי האופניים, כולל המקצוענים, יכולים תמיד לשפר. אף אחד לא אוהב להתרסק ובעוד שתאונות מסוימות כמעט בלתי נמנעות, שיפור היכולות על האופניים יכול להגדיל בהרבה את הסיכויים להישאר עליהם.

ישנן כמה מיומנויות שכולנו יכולים ללמוד, ושצריך ליישם פעמים רבות במהלך רכיבה:

מיקום היד
אחת המיומנויות הבסיסיות ביותר הינה מיקום על הכידון. לא כולם אוהבים למקם את ידיהם בדיוק באותה תנוחה, אבל המפתח, שהוא זהה בכל מקום בו נניח את הידיים, הוא שהן צריכות להיות נעולות בדרך כלשהי לכידון.

הנחת הידיים על גבי הכידון מבלי לנעול אותן במקום עם האגודלים, עלולה לגרום צרות. מהמורה קטנה על הכביש יכולה לגרום לידיים לעוף מהכידון, וההתרסקות מובטחת כמעט ב 100 אחוז. יש לנו אגודלים מנוגדים; השתמשו בהם כדי לשמור על הידיים מהודקות לכידון.

זה לא אומר שצריך אחיזת חזקה מדי, משום שזה יגרום לעייפות ויעביר את מהמורות הכביש לחלק העליון של הגוף. ודאו שהאגודלים רופפים ומנוגדים לאצבעות, כך שאם תתקלו במהמורה, הידיים לא יעופו מהכידון.

רכיבה ביד אחת

טיפ נוסף מבטיח שהאופניים יהיו יציבות יותר כאשר שותים מבקבוק המים או מצלמים תוך כדי רכיבה. לפני שתגיעו לבקבוק או למצלמה שבכיס, הזיזו את היד קרוב למוט הכידון ככל האפשר וכך תשלטו בכידון. המעבר לכיוון מרכז הכידון נותן יותר שליטה על ההיגוי באופניים והשליטה חשובה ביותר בכל התקלות במהמורות שבדרך.

המפתח כאן הוא לצמצם את תנועת הגוף העליון. אם אתם מסתכלים מעבר לכתף כדי לצלם תמונה של כל החברים שהשארתם מאחור, חשוב שתשארו בשליטה. זכרו, כאשר רוכבים בקבוצה, התקדמות בקו ישר חשובה.

רכיבה בטוחה.

תרגום המאמר 2 Bike Handling Skills You Should Know מאת Bruce Hildenbrand