תהליך התאמת אופניים

 

בשיטת RETUL (אורן גונן FITZONE)

 

  

 

 

 

הרוכב מגיע עם אופניו האישיים וביגוד רכיבה מלא אל הסטודיו (מכנס, חולצה ונעלי רכיבה)

בשלב הראשון - עובר הרוכב ראיון מעמיק לגבי עומק עיסוקו בתחום (עממי-תחרותי), מצבו הגופני ( בעיות פיזיות ייחודיות), כאבים בזמן הרכיבה ועוד.

 

בשלב השני - הרוכב מבצע מספר תרגילי גמישות וטווחי תנועה לבדיקת גמישות גב, אמסטרינג, כתף ועוד.

בנוסף מתבצעות מדידות פיזיות כגון: גובה כללי, אינסם (אורך פנים הרגל) מדידת רוחב עצמות האגן (לקבלת נתון מדויק על רוחב אוכף מומלץ), רוחב כתפיים (למציאת רוחב כידון) ועוד.

 

בשלב השלישי - עוברים אל האופניים - מתחברים למערכת  Retul ע"י חיישנים המונחים על מפרקי הרוכב ומתחיל הליך של לקיחת נתונים בזמן אמת תוך כדי פידול – המחשב מייצר הדמיה בתלת מימד שמראה בדיוק את תנועת ציר הפידול, מיקומי צוואר, גב, מפרקי שורש כף היד, כתף ועוד.

מבצעים מספר מדידות בסשנים של כ- 20 שניות ומקבלים תמונת מצב. כחלק מהמידע המדויק ניתן לראות על גבי המסך את מסלול הרגל ביחס לשלדה והאם קיימת הטיה וזאת בכדיי לכוון את הקליטים בצורה מדויקת.

 

בשלב הרביעי - מבצעים את הליך ההתאמה של האופניים ע"י שינוע חלקי האופניים השונים בהתאם לנתונים שנאספו במהלך השלבים הקודמים.

החלקים הניתנים לשינוע :גובה אוכף, מיקום האוכף לפנים או לאחור, רוחב האוכף, אוחז כידון (אורך וזווית) רוחב הכידון+ סוג הכידון, אורך זרועות הקראנק, זווית קליטים ועוד (משתנה בהתאם לסוג האופניים).

 

בשלב החמישי - נבצע את הליך איסוף הנתונים הסופיים למחשב ושמירתם על טופס תוצאות הבדיקה אותו מקבל הלקוח.

בעזרת טופס זה ניתן לרכוש בעתיד אופניים חדשים ע"פ מידות הלקוח ובנוסף לכך להחזיר את האופניים למצבם המכוון בכל עת (לאחר פירוק או החלפת אחד מהחלקים הקשורים בהתאמה).

התאמת האופניים מיועדת לאופניי שטח, כביש, נג"ש וטריאתלון